Cimbálová muzika Bukovinka z Bystřice pod Hostýnem
Cimbálová muzika Bukovinka z Bystřice pod Hostýnem

Ondra Tomečka

Je dáreček, který se vyskytl někde v Jihlavě, kde ho utrousil Ježíšek 23. prosince 1988. Jeho prvním vzorem byl jeho tatínek muzikant a Ondra začal v šesti letech hrát v jihlavské základní umělecké škole na housle. Protože si myslel, že mu to jde, přihlásil se po základní škole na kroměřížskou konzervatoř. Po roce studia hry na housle byl přejítý do violové sekce k prof. Novákovi. Moc jsme tomu nevěřili, ale Ondra nakonec ukončil úspěšně konzervatoř v roce 2010 a nyní se vyskytuje na Janáčkově akademii múzických umění v Brně a cvičí do hodin ke svému profesorovi Ladislavu Kyselákovi. Tedy - pokud zrovna nehraje někde na kšeftě :-)

V muzice posílil kontráše na jaře roku 2009. Mimo to stále působí v souboru Vysočan a jako volný člen kapely Tekuté noty. Svým humorem a svou hrou, kdy je slyšet hlavně jeho violu, naši muziku velmi obohatil. Pro Ondru je typický flegmatismus a pomalé reakce. S Radkem a Petrem Valou tvořili neoddělitelnou privátovou trojku, která si vystačila ve všech ohledech a mezi sebou si říkali něžně: "pusinko..." 

Ondra má originální humor a jeho vtipům se musíme častokrát i zasmát. Proto ho máme rádi a jsme moc rádi, že s námi hraje a jenom doufáme, že mu to dlouho vydrží.

Akce

Žádná plánovaná akce

Facebook

Připojte se k nám

Kontakt

Kateřina Kovaříková
mobil: +420 774 825 414

e-mail: bukovinka@email.cz