Cimbálová muzika Bukovinka z Bystřice pod Hostýnem
Cimbálová muzika Bukovinka z Bystřice pod Hostýnem

A jak to bylo dál?

V následujících letech začala muzika spolupracovat s dětským valašským souborem Malá Rusava. Bukovinka se začala objevovat i na různých soutěžích cimbálových muzik. V roce 1997 přibyly do muziky Pavla Konečná coby II. terc a klarinetistka Kristýna Prusenovská. Další posilu, cimbalistu Jardu Kneisla, jsme do muziky přijali v roce 2001.

Rok 2001 nám přinesl velkou bolest v podobě úmrtí otce naší muziky Pavla Malíka. Po jeho odchodu se ujala vedení Bukovinky jeho neteř Katka Malíková, která zůstala naší uměleckou vedoucí až do dnešních dnů.

V roce 2002 odchází z muziky Ivana a Kristýna, ale zároveň se objevuje nová tvář v podobě Markéty Műllerové, která po Kristýně "zdědila" party pro klarinet. Rok 2002 pro nás znamenal i významný mezník v podobě CD disku "Stávaj, náš valášku", který jsme natočili ve spolupráci s dětským valašským souborem Malá Rusava. I když realizaci tohoto projektu předcházel obrovský maratón zkoušek a nacvičování a v jednu chvíli jsme dokonce vážně přemýšleli, zda natáčení neodvolat, nakonec vše dopadlo k naší velké spokojenosti a naše první CD bylo na světě. Jeho křtu v říjnu 2002 se zúčastnili nejen představitelé města, ale i významné osobnosti z oblasti folklóru a kultury.

Dalším přírůstkem do muziky byl v roce 2003 Radek Cahlík, který vyměnil poté kontráše Ondru Bělíka na postu basisty. Počet členů muziky se tehdy zastavil na úctyhodném čísle 9.

V té době ještě stále doprovázíme dětský soubor Malá Rusava, se kterým jsme také absolvovali zájezdy do Polska a Německa. Postupně nás začíná zastupovat a nahrazovat mladší CM Voděnka. Ne, že bychom snad my stárli, ovšem je pravda, že mladší muzikanti jsou také věkově blíž tanečníkům z Malé Rusavy.

Od roku 2005 se všech akcí účastní také nový člen muziky Petr Stoklasa. Nejprve jako tercáš, nyní však na postu kontráše. Počet členů se nezvětšil, neboť s námi už nehraje Ondra Bělík.

A protože jsme teda opravdu nějak povyrostli, a naším cílem nebylo pouze hraní na soukromých akcích (a souborový život by nám opravdu chyběl), rozhodli jsme se spolupracovat se souborem Rusava. Zejména to znamenalo rozšířit repertoár o nová pásma taneční. Spolupráce trvá i nadále, a společně jsme s úspěchem absolvovali nespočet vystoupení nejen v Čechách, na Moravě a ve Slezsku, ale také na zájezdech a festivalech v Řecku a německém Salzkottenu.

Samozřejmě také neodmítáme nabídky prezentovat valašský folklor samostatně. Dvakrát jsme si uspořádali zájezd ke kamarádům do Polska a v roce 2006 jsme se díky městu Bystřice pod Hostýnem podívali také do Itálie. Ne naposledy.

Akce

Žádná plánovaná akce

Facebook

Připojte se k nám

Kontakt

Kateřina Kovaříková
mobil: +420 774 825 414

e-mail: bukovinka@email.cz