Cimbálová muzika Bukovinka z Bystřice pod Hostýnem
Cimbálová muzika Bukovinka z Bystřice pod Hostýnem

Bukovinka na vánoční Antologii

Hudební vydavatelství Indies Scope vám nabízí nový díl Antologie moravské lidové hudby - Čas adventu a Vánoc. Naleznete na něm také naše dvě zcela nově natočené a vámi oblíbené koledy Hopsa chasa vzhůru a Zvečera usíná valašská dědina. CD si můžete objednat zde.

Čtyři předchozí díly antologie moravské lidové hudby se věnují jednotlivým regionům a poskytují reprezentativní výběr kapel a zpěváků, jež výrazně přispívají k zachování autentické podoby hudebních tradic svého regionu. Díl pátý je zaměřen tematicky vánočním svátkům a skladby jsou vybrány napříč regiony. 

Album je rozděleno na čtyři oddíly  podle motivů písní:
1.Panenka Maria po světě chodila - ohlas českomoravského mariánského kultu v písních adventu a Vánoc
2. Chvála na nebi Bohu, pokoj nám na zemi - písně a koledy zvěstující narození Krista – příchod Spasitele
3. Přiběžali ze salaša pastýřé - fragmenty pastorel a písně s pastýřskou tematikou
4. Koleda nám nastala - písně koledníků z celé Moravy


Páté CD verze graficky zapadá do celého projektu Antologie moravské lidové hudby a na 36 stránkovém bookletu v českém a anglickém jazyce najdete nástin historického vývoje adventu a Vánoc, poznámky k původu a k hudební historii vybraných písní a několik medailonů, hudebních těles, muzikantských a zpěváckých osobností obsažených na albu. Na zcela zaplněném CD (79:52) posluchači mohou nalézt výběr té nejlepší vánoční hudby z Moravy.
První čtyři díly jsou doplněny legendou v 28 stránkovém bookletu v českém a anglickém jazyce s nástinem hudební historie konkrétního regionu, jeho nejvýznamnějších hudebních těles, muzikantských a zpěváckých osobností, které na CD uslyšíte. Dohromady tvoří téměř 400 minut poslechu současných folklorních nahrávek, z každé skladby si můžete poslechnout ukázku.

Akce

Žádná plánovaná akce

Facebook

Připojte se k nám

Kontakt

Kateřina Kovaříková
mobil: +420 774 825 414

e-mail: bukovinka@email.cz