Cimbálová muzika Bukovinka z Bystřice pod Hostýnem
Cimbálová muzika Bukovinka z Bystřice pod Hostýnem

Bývalí členové Bukovinky


Petr Červíček Vala se narodil v roce 1990 do muzikantské rodiny ve Valašském Meziříčí. Rodiče z něho měli určitě ohromnou radost. Od malička se věnoval folkloru aktivně, od devíti let hraje na kšeftech, a proto se rozhodl své umění zúročit na konzervatoři P. J. Vejvanovského v Kroměříži. Zde studuje od roku 2007 u prof. Křivánka.Bukovince vypomohl moc hezky ve chvílích, kdy potřebovala zastoupit primášku a od léta roku 2009 se stal oficiálním členem, stejně jako nedobrovolně benjamínkem muziky. I přes fakt, že během hraní se neustále dívá do země, okouzluje posluchače a posluchačky. Čím? Očima to nebude. Je sice stydlín, ale do kolektivu muziky zapadl velmi rychle. Největší respekt má ze svého profesora, zubaře a naší madre, v jejich blízkosti se z něho stává adept na Letní olympijské hry ve skoku do boku z leku.

 

Jarda Kneisl se narodil ve Valašském Meziříčí v roce 1985. Na cimbál začal hrát v sedmi letech a dvakrát vyhrál Národní kolo soutěže ZUŠ. V roce 2000 začal studovat kroměřížskou konzervatoř P. J. Vejvanovského ve třídě p. Růženy Děcké a v roce 2006 se z něho po absolventském koncertě stal první titulovaný hráč v muzice. Studoval etnologii na Masarykově univerzitě v Brně a Učitelství hudební výchovy na Univerzitě v Ústí nad Labem. Mimo domácích akcí se účastní i festivalů a soutěží v zahraničí.Do muziky přišel v roce 2001, kdy si ho na zájezd do polské Zelené Hory prosadil u vedení souboru zbytek muziky.

Obvykle měl poslední slovo a na všechno odpověď. Když už přišel na zkoušku, tak remcal a remcal a remcal... Jeho velkým snem je stát se šéfem odborů, do kterých se snaží stále získávat nové členy, avšak jeho snaha oponovat vedení muziky byla marná. Jak sám říká: "Můj vztah k muzice je kladný a budoucnost nejistá...."

Akce

Žádná plánovaná akce

Facebook

Připojte se k nám

Kontakt

Kateřina Kovaříková
mobil: +420 774 825 414

e-mail: bukovinka@email.cz