Cimbálová muzika Bukovinka z Bystřice pod Hostýnem
Cimbálová muzika Bukovinka z Bystřice pod Hostýnem

Dívčí pěvecký sbor Jaderničky

Bylo, nebylo. Na jaře roku 2008 se cimbálová muzika Bukovinka rozhodla natočit vlastní cédéčko s názvem Na rynku v Bystřici. A obohatit repertoár o skladby v podání dívčího sboru. A tak se postupně dalo dohromady osm děvčat, která začala nacvičovat první písničky pod vedením primášky a sbormistryně Lenky Zajícové (Matelové).

Natáčení v Českém rozhlase Ostrava pod vedením Jana Rokyty bylo pro nás skutečným křtem ohněm, a tak jsme spolu po tomto „iniciačním zážitku“ zůstaly a zpíváme dodnes. Z bezejmenného, pro účely nahrávání vytvořeného uskupení se stal skutečný dívčí sbor. Při hledání názvu nakonec zvítězil název Jaderničky. Podobnost se šťavnatými, lahodnými jablíčky k nakousnutí není náhodná. Nejsme žádná padančata, naopak. Máme za sebou velmi plodné období. Za dobu existence Jaderniček se našim členkám Lence a Marušce narodily už tři děti a čtvrté je na cestě. Naše počty kolísají, tu někdo nemůže, tu někdo přijde posílit naše řady. Stálicemi jsou hned dvě sourozenecké dvojice, Vendulka a Pavlínka zpívají spolu ve druhém, případně třetím hlase, Bětka s Katkou jsou hlasově rozdílnější a doma mohou trénovat duety. První hlas od začátku zpívají Ester a Bára. A teď s námi začaly nacvičovat i muzikantky z naší domovské muziky Bukovinka – Markétka, Pavlínka a Lucka.

Naše hudební historie není dlouhá, ale je hodně bohatá. Je spojena právě s mnoha aktivitami Bukovinky, pro kterou originální krajové písně hledá a upravuje nezdolná umělecká vedoucí Katka Kovaříková. A tak jsme již vystupovaly v televizi, v rozhlase, na MFF ve Strážnici, na koncertech letních i vánočních, a také jsme natočily s muzikou písně sběratele Daniela Slobody na novém cédéčku s příznačným názvem Sloboda, sloboda.

Zpíváme spolu, protože chceme. Protože nás to hrozně baví. A už se těšíme na další písničky, další koncerty a vystoupení. Těšíme se hlavně na vás, milí posluchači, diváci, náhodní kolemjdoucí. Protože kdo si zpívá, nemůže se mračit.

Zpívejte si s námi!

 

Akce

Žádná plánovaná akce

Facebook

Připojte se k nám

Kontakt

Kateřina Kovaříková
mobil: +420 774 825 414

e-mail: bukovinka@email.cz