Cimbálová muzika Bukovinka z Bystřice pod Hostýnem
Cimbálová muzika Bukovinka z Bystřice pod Hostýnem

Kateřina Kovaříková

Narodila se v muzikantské rodině 2. prosince 1979 ve znamení Střelce. Na housle začala hrát v pěti letech a celé dětství hlídal její poctivé cvičení tatínek. Přes veškerý teror a slzičky však zůstala muzice věrná. Stejně jako hudba byl nedílnou součástí jejího života od úplného začátku rodově zakódovaný folklór. Po přestěhování do Zlína nastoupila do cimbálové muziky ZUŠ jako první terc, pak však vyměnila housle za violu a její místo na levé straně cimbálu bylo jasné. Přišlo studium na konzervatoři a tím i částečný konec hraní v muzice. Protože zůstala s tatínkem sama, brával ji na veškerá vystoupení Kašavy ze Zlína, kde v té době hrál. Postupně se jí tedy mimo klasické hudby dostával pod kůži i folklór. Po absolvování kroměřížské konzervatoře nastoupila na JAMU v Brně, kde úspěšně složila státní zkoušky.
V roce 2001 se poprvé objevila v roli vedoucí v muzice Bukovinka. V roce 2002 strávila 10 měsíců na stáži v norském Stavangeru. V následujícím roce se vrátila do muziky VS Kašava a stala se členem Cimbal Classicu. Kromě své profesionální muzikantské dráhy skvěle zvládá vedení Bukovinky a Voděnky a hlavně přispívá svými znalostmi k rozvoji mladých muzikantů na folklórní scéně. Na zkoušce autoritativní osobnost vyžadující absolutní připravenost od všech členů muziky, kdy jedinou omluvou se stává smrt, se pak mimo zkoušky často mění v rádce a hlavně člena kolektivu. Je autorkou všech nových povedených úprav, které jsou základem našeho repertoáru.

Katka se v roce 2006 k naší nemilosti odstěhovala nastálo do Hrušovan u Brna. Jako uměleckou vedoucí ji uvádíme všude nadále, i když je pravda, že komunikujeme především přes mobilní telefony. V Brně se nám také vdala za jednoho violistu a je z ní mladá paní Kovaříková a maminka malého Janka, který už ve svém útlém věku brnká na cello. No, někdo v rodině musí hrát na první dobu :-)

V současné době je Katka členem Brněnského rozhlasového orchestru lidových nástrojů, s Cimbal Classicem je malý kousek nad zemí a při zemi ji drží povinnosti redaktorky folklorního vysílání a dechovky v Českém rozhlase Brno a na Proglasu

A tak je teď Proglas naším občasným mediálním partnerem :-)

Akce

Žádná plánovaná akce

Facebook

Připojte se k nám

Kontakt

Kateřina Kovaříková
mobil: +420 774 825 414

e-mail: bukovinka@email.cz