Cimbálová muzika Bukovinka z Bystřice pod Hostýnem
Cimbálová muzika Bukovinka z Bystřice pod Hostýnem

Lenka Zajícová (Matelová)

Narodila se v roce 1984 ve znamení Berana. Vystudovala Střední pedagogickou školu v Kroměříži, v roce 2009 získala magisterský titul na Masarykově univerzitě v Brně obor Český jazyk - Hudební výchova pro střední školy. Nyní se věnuje pedagogické činnosti jako učitelka v mateřské škole (ti nejmenší prý nejméně zlobí :-)). V roce 2012 se přestěhovala do Brna, ale na muziku nezanevřela. O rok později změnila své jméno z Matelové na Zajícovou a svatbou tak zpečetila svůj svazek s tanečníkem souboru Rusava. 

Na housle začala hrát v šesti letech na Základní umělecké škole v Bystřici pod Hostýnem. Primáškou muziky je od jejího založení v roce 1995. Co vedlo Ing. Pavla Malíka k přesvědčení, že právě ona bude ta pravá, nevíme. Jednoznačně byl však jeho výběr bezchybný. Snad již tehdy prokoukl Lenčinu podvědomou touhu být nejlepší, která ji žene vpřed. 

Obrovským přínosem do muziky je také Lenčin sólový mezzosoprán. Vyhrála soutěže O hostýnskou píšťaličku, dvakrát se zúčastnila soutěže zpěváčků ve Velkých Losinách a její sólový zpěv je nezbytnou součástí všech CD muziky. Je pečlivá a její připravenost je nejlepší v muzice. Splňuje tedy požadavky ideální primášky. I když má občas problémy vzpomenout si, jakou má písnička vůbec melodii, je jedinečná v umění plynulého spojení dvou písniček v jednu (naštěstí stejného žánru) :-)

Akce

Žádná plánovaná akce

Facebook

Připojte se k nám

Kontakt

Kateřina Kovaříková
mobil: +420 774 825 414

e-mail: bukovinka@email.cz