Cimbálová muzika Bukovinka z Bystřice pod Hostýnem
Cimbálová muzika Bukovinka z Bystřice pod Hostýnem

Peťa Stoklasa

Peťa se narodil a zatím nezemřel, což nepřímo naznačuje, že je současným nejstarším členem muziky. Na svět přišel 7. září 1980 a je Panna. Objevil se u nás před Valašským bálem Rusavy v roce 2005. Po maturitě na holešovském gymnáziu odešel studovat techniku do Prahy, ale vrátil se s nepořízenou. Měli tam prý nějaký letecký den.

Jako syn valašského muzikanta a slovenské tanečnice zdědil talent a začal hrát na housle. Také tanec pro něj není velkou neznámou, jak se to mnohdy u muzikantů stává. Po návratu z pražských studií, kde mohl uplatnit také své slovenské kořeny a svůj vztah ke slovenskému folklóru v slovenském souboru Limbora, začal hrát v muzice na postu druhých houslí. A jak už se u našich tercášů stává, brzy přešel na kontry (původně z důvodu chybějícího kontráše na zájezdě v Řecku).

Peťa zapadl do kolektivu a stal se novým přínosem do muziky. Osvědčil se jako zodpovědný organizátor a řidič (pokud je to výhradně nutné, jinak radši "ladí" nějakým vynikajícím vínkem). Také nás naučil novým věcem, například si vozí na hraní vždycky víno a říká, že nikdy člověk neví, jestli něco dostane a je lepší mít s sebou zásoby. Taky umí výborné brynzové halušky, takže ho všichni máme rádi už kvůli tomu. Peťa nás také často udivuje svou dovedností dostat se na kole kamkoliv.

Obdivuhodná je také jeho dochvilnost a účast na zkouškách, která je nepřímo úměrná dostupnosti z jeho rodné vesnice, kam jezdí snad jeden autobus za týden. Obdivuhodné jsou Peťovy řidičské schopnosti, dokáže nepít nejdéle z celé muziky, zastavuje podle potřeb osazenstva a potom svůj deficit velmi rád a rychle dožene během volného večera.

Akce

Žádná plánovaná akce

Facebook

Připojte se k nám

Kontakt

Kateřina Kovaříková
mobil: +420 774 825 414

e-mail: bukovinka@email.cz