Cimbálová muzika Bukovinka z Bystřice pod Hostýnem
Cimbálová muzika Bukovinka z Bystřice pod Hostýnem

Radek Cahlík

Narodil se 7. února 1985 ve znamení Vodnáře. Tentokrát to však byl únor se vším všudy. Mrzlo až praštělo. Malý Radeček byl už tehdy velmi zvědavé dítě a tak se mamince pořád vykláněl z kočárku a všemu tomu novému kolem sebe se divil a divil. Mráz udělal své a tak Radkovi tvářičky zůstaly červené navždy...

Po základní škole zamířil do Přerova, kde na Střední průmyslové škole sice úspěšně složil zkoušku dospělosti, ale mezi námi, nedospěl dodnes, a to má maturity už dvě! Po té první strávil rok na jazykové škole a druhou maturitu si odnesl z Konzervatoře P. J. Vejvanovského v Kroměříži, kde studoval hru na kontrabas u pana prof. Miloslava Gajdoše. Tam také roku 2011 odabsolvoval a nyní se věnuje pedagogické činnosti.
Radkova umělecká kariéra začala v Dětském valašském souboru Malá Rusava, kde se z malého motovidla stal velký a hlavně skvělý tanečník. Od tance už není daleko ke zpěvu a v Radkově případě jsou to dvě věci, které k němu neoddělitelně patří. Radek byl prostě zrozen k umění, a tak když bývalý basista Ondra musel odejít na vojnu a hledal se nový, byl první osobou, která přicházela v úvahu.
Radek je sympaťák, který je pro každou špatnost. Jeho nenapodobitelný hlas je slyšet na každém bále a zatančit si s ním je čest pro každou souboračku. Díky svým tanečním a muzikantským schopnostem se stal přeborníkem v navazování kontaktů a snad možná  proto si vysloužil přezdívku "kontakt". 

Akce

Žádná plánovaná akce

Facebook

Připojte se k nám

Kontakt

Kateřina Kovaříková
mobil: +420 774 825 414

e-mail: bukovinka@email.cz