Cimbálová muzika Bukovinka z Bystřice pod Hostýnem
Cimbálová muzika Bukovinka z Bystřice pod Hostýnem

Tom Kadlec

Narodil se také ve znamení Lva v červenci roku 1984. Po vystudování holešovského gymnázia nastoupil na studium Mezinárodního obchodu na Vysoké škole ekonomické v Praze. Prozatím si našel práci v hlavním městě, ale všichni doufáme, že se do budoucna bude Bystřici jen přibližovat.

V roce 1993 začal chodit do ZUŠ na housle, kde se vyskytl v hledáčku Pavla Malíka, který v roce 1995 zakládal cimbálovou muziku. Jeho post tercáše se změnil v roce 2002, kdy prostě naprosto demokratickým způsobem "o něm bez něj" bylo rozhodnuto, že se z dosavadního tercášského místa přeorientuje na místo violové kontry. Právě takové rozhodnutí bylo ve všech směrech výhodou. Nejen, že to Tomovi s violou sluší - mu to kontrování dokonce jde a navíc je také dobrým terčem vtipů. K jeho kontrášskému vzletu je nápomocna také CM Rosénka z Prahy, kde během studií Tom působil.

Na zkoušky chodí zásadně minimálně o půl hodiny později s výmluvou, že zaspal, a jeho poznávacím znamením jsou černé brýle vždy a všude (během letních vystoupení tedy trpí, protože mu vždycky nepochopitelně zakážeme s brýlemi vystupovat). Jeho příchodem padá kámen ze srdce ostatním klukům, protože Tomáš pravidelně ze své plátěné batikované taštičky vytahuje akordové taháky, které je drží nad vodou, takže jeho přezdívka "Tom sekretářka" je stále oblíbenější, užívanější a jednoznačně plní svou funkci. V poslední době máme ovšem obavy z Tomovy degradace - jeho nepříliš častá účast na zkouškách a stále větší praxe dělá postupně sekretářku z kontráše Petra.

Akce

Žádná plánovaná akce

Facebook

Připojte se k nám

Kontakt

Kateřina Kovaříková
mobil: +420 774 825 414

e-mail: bukovinka@email.cz