Cimbálová muzika Bukovinka z Bystřice pod Hostýnem
Cimbálová muzika Bukovinka z Bystřice pod Hostýnem

X. Mezinárodní folklorní festival Na rynku v Bystřici

Vynikající zahraniční a tuzemské soubory roztančí první červencový víkend již podesáté náměstí v Bystřici pod Hostýnem. Barevný rej krojů, temperamentních tanců a veselých písní odstartuje prázdniny v podhostýnském regionu. X. Mezinárodní folklorní festival Na rynku v Bystřici nese podtitul Valašský desetiboj: Přijďte fandit fokloru!

Valašský soubor Rusava z Bystřice pod Hostýnem, pořadatel Mezinárodního folklorního festivalu Na rynku v Bystřici, připravil na začátku července pro návštěvníky města pestrou podívanou. Bystřické náměstí roztančí a rozezpívá více než desítka zahraničních a tuzemských folklorních souborů.

Třídenní festival začne v pátek 3. července vystoupením zahraničních souborů a slavnostním hudebním pořadem, v jehož rámci cimbálová muzika Bukovinka pokřtí své třetí samostatné CD a oslaví dvacáté „narozeniny“. Na bystřickém zámeckém nádvoří pak ještě od devíti hodin večer bude koncertovat nadžánrová brněnská kapela Cimbal Classic.

Hlavní festivalový den - sobotu 4. červnece - pak odstartují dětské soubory, odpoledne si návštěvníci vychutnají krojovaný průvod městem a lidový jarmark, hlavní pořad festivalu, v němž se představí desítka atraktivních souborů, a především večerní taneční dílnu. 

Akce

Žádná plánovaná akce

Facebook

Připojte se k nám

Kontakt

Kateřina Kovaříková
mobil: +420 774 825 414

e-mail: bukovinka@email.cz