Cimbálová muzika Bukovinka z Bystřice pod Hostýnem
Cimbálová muzika Bukovinka z Bystřice pod Hostýnem

O muzice

CM Bukovinka doprovázela řadu let Dětský valašský soubor Malá Rusava, se kterým absolvovala vystoupení a festivaly po celé České republice a účastnila se také několika zahraničních zájezdů do Polska a Německa. Postupem času začala v Dětském souboru muziku Bukovinka zastupovat mladší cimbálová muzika Voděnka a tímto okamžikem počala spolupráce Bukovinky a Valašského souboru písní a tanců Rusava.

Se souborem Rusava trvá spolupráce dodnes a domácí festivaly v Bystřici pod Hostýnem, stejně jako tradiční Valašské bály, mají diváci a posluchači v oblibě a zaujímají významné místo při uchovávání folkloru v Podhostýnském regionu.

V roce 2002 vyšlo CM Bukovinka CD "Stávaj náš valášku", které natočila ve spolupráci se souborem Malá Rusava a v roce 2009 vyšlo nové CD s názvem „Na rynku v Bystřici“, které bylo nahráno v srpnu a prosinci roku 2008 ve studiu Českého rozhlasu Ostrava pod režijním dohledem pana Jana Rokyty. Komplet CD "Sloboda, Sloboda" a zpěvníku "Písně Daniela Slobody" obsahuje písně sebrané evangelickým knězem Danielem Slobodou. Posledním hudebním nosičem je CD "Nad Hostýnem slunko svítí", na kterém CM Bukovinka zpracovává písňový materiál hostýnského Záhoří.

Cimbálová muzika hraje také samostatně na vernisážích, výstavách, soukromých oslavách, svatbách a pořádá besedy u cimbálu.

Významná je spolupráce CM Bukovinka s městem Bystřice pod Hostýnem, již několikrát reprezentovala město v italském San Giovanni al Natisone a v německém Salzkottenu.

Doprovázíme také dívčí sbor Jaderničky, který zpívá pod vedením Lenky Zajícové.

V současné době hrajeme a zpíváme v tomto složení:

prim: Lenka Zajícová, terc: Pavla Obrtlíkováobligát: Lucie Kolaříková, Adéla Tiefenbachová

klarinet: Markéta Hnilicovákontr: Petr StoklasaKateřina Kovaříková, Vojta Bártek

cimbál: Lenka Blahová, Josef Dostál, kontrabas: Radek Cahlík, umělecká vedoucí: Kateřina Kovaříková

Lenka Blahová

Se narodila 10. 9. 1989 ve Valašském Meziříčí společně se svou sestrou, dvojčetem. Od malička mávala rukama na všechny strany, tak rodičům nezbývalo nic jiného, než jí do nich dát paličky a co nejdřív ji posadit k cimbálu. Od šesté třídy ji má v parádě prof. Děcká, která ji dovedla až na konzervatoř do Kroměříže, kde studuje od roku…

La Madre

Naše máma se také narodila, ale nebudeme uvádět kdy, nikdo by totiž nevěřil, že je tak mladá. Je obětavou a milující matkou nás všech. Ovšem proto, že je nás tolik, musela nás odložit do pěstounské péče. A my ji za to milujeme, protože pěstouny vybírala pečlivě. Po studiích pracovala v JZD, zřejmě proto má k nám tak vřelý vztah a tendence…

Bývalí členové Bukovinky

Petr Červíček Vala se narodil v roce 1990 do muzikantské rodiny ve Valašském Meziříčí. Rodiče z něho měli určitě ohromnou radost. Od malička se věnoval folkloru aktivně, od devíti let hraje na kšeftech, a proto se rozhodl své umění zúročit na konzervatoři P. J. Vejvanovského v Kroměříži. Zde studuje od roku 2007 u prof. Křivánka…

Akce

Žádná plánovaná akce

Facebook

Připojte se k nám

Kontakt

Kateřina Kovaříková
mobil: +420 774 825 414

e-mail: bukovinka@email.cz